İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ

Açık Pozisyonlar

Hasta Hizmetleri Yetkilisi Yetiştirme Programı
Medical Park Linkedin

Hasta Hizmetleri Yetkilisi Oryantasyon Programı

Genel Tanıtımı ve Amacı:
 
Hasta Hizmetleri Yetkilisi, sağlık kuruluşuna gelen hastaların karşılanmasından randevu verilmesine, kayıt işlemlerinden yatış işlemlerine, telefon ile yönlendirilmesinden kurum ile ilgili bilgi almasına kadar olan tüm süreçlerde hasta/ hasta yakınlarına hizmet veren kişilerden oluşan bir gruptur. Hasta/ hasta yakınlarının ihtiyaçlarının en doğru ve en kısa sürede karşılanmasını, yürütülmesini ve hasta-hastane-doktor üçgenindeki koordinasyonu sağlayan ve rehberlik etme bilgisine sahip nitelikli kişilerden oluşur

Hasta Hizmetleri Yetkilisi grubunu oluşturan pozisyonlar aşağıdaki gibidir:

- Hasta Kayıt Yetkilisi
- Hasta Danışmanı
- Yatan Hasta Kayıt Yetkilisi
- Hasta Yatış Yetkilisi
- Hasta Çıkış Yetkilisi
- Çağrı Merkezi Görevlisi
- Santral Görevlisi
- Resepsiyon Görevlisi

Hasta Hizmetleri’nde etkin olarak görev alan bu kişiler, mesleğin örgün bir eğitim programı olmadığı için, işbaşında eğitim yöntemiyle pratikte öğrenmekte ve beraber çalıştığı kişinin bilgisi doğrultusunda yetiştirilmektedir.

Medical Park Hastaneler Grubu Hasta Hizmetleri Yetkilisi Oryantasyon Programımız, kişilerin iş başı yapmadan mesleki bilgiler ile beraber sağlık sektörüne yönelik bilgiler ışığında gerekli eğitimleri almalarını, bu görevi bir meslek olarak benimseyip bu yolda profesyonel olarak ilerlemelerini sağlayacaktır. Kişi bu donanımla iş başı yaptığı zaman hasta/ hasta yakınlarına doğru ve etkin bir şekilde hizmet verebilecek, görevine çok kısa sürede adapte olabilecektir.

Sağlık sektöründe hizmet veren özel hastanelerin gittikçe yaygınlaştığı düşünülürse istihdam olanaklarının giderek artması beklenmektedir. Bu nedenle eğitimli personel arayışı sağlık kuruluşları için önem arz etmektedir.

Hasta Hizmetleri Yetkilisi Oryantasyon Programımız, sağlık kuruluşlarının vitrini olan, hasta/ hasta yakını ve hekim arasındaki ilişkiyi kurmada önemli rolü olan, kurumun sıcak para akışı üzerinde önemli etkileri olan ve hasta memnuniyetine çok önemli katkılar sağlayan bu pozisyonlardaki kişilerin görevlerini meslek olarak benimsemesini sağlayacaktır. Bu program sayesinde Hasta Hizmetleri Yetkilisi dahilinde değerlendirilen görevlerin örgün eğitim programı ile ele alınıp profesyonel olarak yürütülmesini sağlayacaktır.

3 haftalık bu eğitim programı için adaylarımızı özenli bir seçim sürecinden geçiririz. Başvuruları olumlu bulunan adayları sunum, vaka çalışması ve rol oynama araçları ile değerlendiririz. Daha sonra yapılan birebir mülakatlar ile son değerlendirmeleri yaparız.

Medical Park Hastaneler Grubu olarak gerçekleştirdiğimiz bu programı, sağlık sektörünün yapısından tıbbi terminolojiye, resmi kurumların işleyişinden özel sağlık sigortalarına, iletişimden çatışma yönetimine kadar mesleğin işleyişine yönelik A’dan Z’ye her türlü uygulamalar hakkında alanında uzman iç eğitmenlerimiz ile birlikte gerçekleştirmekteyiz.

Eğitimi başarı ile tamamlayan kişilere sonrasında Medical Park Hastaneler Grubu bünyesindeki hastanelerde istihdam olanaklarından faydalanma imkânı sunarız.

Bir sağlık kuruluşu tarafından Türkiye’de ilk defa Hasta Hizmetlerine yönelik profesyonel bir programı düzenliyor olmanın haklı gururunu taşımaktayız.
footer